Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Nowy oddział terenowy WORD w Lubaniu

24-01-2020

Jest kolejny efekt dobrej współpracy pomiędzy samorządem województwa, powiatu oraz miasta. Wczoraj w Lubaniu otwarto nowy oddział terenowy legnickiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Starosta Lubański, Walery Czarnecki podziękował Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego, Cezaremu Przybylskiemu za wsparcie w realizacji tej inwestycji.

Szansa na uzyskanie prawa jazdy w Lubaniu to dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców powiatu lubańskiego, którzy będą mogli skorzystać z usług ośrodka od 27 stycznia. Najbliższe placówki egzaminacyjne znajdują się w Bolesławcu, Lubinie, Legnicy i Jeleniej Górze. Póki co w lubańskiej filii WORD-u będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy kategorii 'B'. Ośrodek ten wraz z placem manewrowym mieści się on przy ul. Dolnej 8 w Lubaniu. 

Pierwsze egzaminy rozpoczną się już 27 stycznia, a kandydaci na kierowców mogli zapisać się na egzamin już 21 stycznia. Do końca miesiąca egzaminy przeprowadzać będzie jeden egzaminator, a od lutego dołączy do niego kolejny. Oddział będzie otwarty od godz. 7.30 do godz. 15.30. Natomiast egzaminy będą odbywały się codziennie (teoretyczne o godz. 7:30 i 8:30, a praktyczne od godz. 10:00 do 15:30). Teorię będzie można zdawać w sali wyposażonej w sześć stanowisk komputerowych. Natomiast do przeprowadzania egzaminów praktycznych na placu manewrowym przygotowane są dwa stanowiska egzaminacyjne do wykonania zadania: „Ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu”, oraz jedno stanowisko do wykonania manewru: „Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu”.

- Dolny Śląsk jako województwo ma największą sieć oddziałów terenowych WORD w Polsce. Powstanie nowego oddziału w Lubaniu przysłuży się przede wszystkim przyszłym kierowcom. Uzyskają oni łatwiejszy dostęp do oferty egzaminacyjnej, bliżej swojego miejsca zamieszkania i tym samym, mam nadzieję, będą chętniej przystępować do egzaminów na prawo jazdy. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za wszystkich przyszłych kierowców – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Powstanie oddziału terenowego Word Legnica w Lubaniu możliwe było dzięki współpracy Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Burmistrza Miasta Lubania przy ścisłej współpracy Starosty Lubańskiego oraz Dyrektora WORD w Legnicy.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik